Просто фантастика!
Сьогодні фантастика - не просто мейнстрім
5 лекцій
Спецтема
Література
Про курс
Сьогодні фантастика - не просто мейнстрім. Персонажі та ситуації з фантастичних творів вже давно перестали бути просто фікцією і впливають на формування сучасної свідомості. Тож нам доконечно треба розібратися з цим фантастичним жанром літератури.
“Фантастика просто страшенно цікава, бо - різна, захоплива та глибока. Фантасти - як ніхто - навчилися поєднувати актуальність із сюжетною та художньою віртуозністю. І хоча б тому слід приділити їм невеличкий, але інтенсивний курс”.
Євгеній Стасіневич, лектор курсу
Що ви отримаєте від курсу?
Навчитесь інтерпретувати фантастичну літературу
Відчуєте «дух часу» і те, як із ним працює сьогоднішня культура
Будете орієнтуватися у тенденціях, образах та проблематиці сучасної фантастики

Програма курсу
Програма курсу
1 ЛЕКЦІЯ.........Володар сердець: Толкін як новий початок і велика перешкода
Толкін, вочевидь, є найбільшим авторитетом у світі фентезійно-фантастичної літератури. Його спосіб витворювати художні світи та вибудовувати конфлікти стали для десятків - якщо не сотень - впливових авторів магістральними. Але чи немає в цьому, окрім очевидного революційного потенціалу, також і міни ретроградності та консервативності? Чи, бува, Толкін не став серйозною проблемою, з якою необхідно щось робити?
.2 ЛЕКЦІЯ.......Матриця скрізь: кіберпанк як виклик та жанр
Ніл Стівенсон і «Лавина», Вільям Ґібсон і його «Нейромант», оповідання Майкла Свонвіка, Філіп Дік та його численні, вже культові романи - все це кіберпанк, який станом на зараз вже є частиною історії літератури. Яким чином поставав один із найяскравіших виявів суспільно-культурної панк-революції - і як дійшов до свого логічного фіналу? А чи його ще зарано ховати?
.3 ЛЕКЦІЯ.........Фантастика різна буває: Станіслав Лем проти братів Стругацьких
Станіслав Лем - польський філософ та метафізик, Аркадій і Борис Стругацькі - російські соціальні критики та інженери; навіть на перший погляд різниця - і то фундаментальна - є очевидною. Проте всі вони встигли попрацювати в широкій рамці «радянської культури», та й думали ці письменники часто на схожі теми. Просто що підходи їхні - мало не діаметрально протилежні. Якими саме вони є - і чиї відповіді нині здаються практичнішими та глибшими?
.4 ЛЕКЦІЯ........Британці наступають: Пратчетт, Ґейман і не тільки
Спроба знайти інші шляхи розвитку фантастики - поза Толкіном і наукоподібністю - складає окремий драматичний сюжет історії літератури другої половини 20 століття. Гумористичне й міфологічне фентезі, «повернення до джерел», графічні романи і не тільки: як саме кілька поколінь британців відкривали - і відкривають - нові території та що врешті там знаходять їхні читачі?
.5 ЛЕКЦІЯ.......Хлопчик, який усе змінив: цикл про Поттера і новітні тенденції у фантастиці
Здається, що історія світової фантастики ще раз поділилася на «до» та «після» - і рубіконом тут стала історія Гаррі Поттера, куди складніша й цікавіша, ніж може здатися на перший погляд. Як варто читати цикл Роулінг, що нового у жанр він привніс - і на що та кого конкретно вплинув, створивши довкола себе вкрай інтенсивне силове - але передусім смислове - поле?
Як буде проходити курс
5 лекцій, кожна лекція тривалістю 1,5 години
Після оплати ви отримаєте лист з посиланням на особистий кабінет, куди будуть завантажені відео лекцій
Ви можете переглядати курс з моменту його появи в особистому кабінеті у зручний для вас час. Доступ до курсу буде відкритий для вас протягом року

Тривалість курсу
Особистий кабінет
Доступ до лекцій
Лектор
Євгеній Стасіневич
Лектор
Відомий літературний критик і публічний інтелектуал, популярний радіоведучий та ведучий програми про книжки «Букоголіки» на UA: Суспільне.

Лектор численних освітніх проектів (бібліотека bOtaN, Світло, Litosvita, Культурний проект, Бартлбі і Компанія), автор книги «Ціна питання», співредактор відділу культури в «Українському журналі» (Прага, Чехія); один із кураторів інтерактивної виставки Ukraine WOW.

Придбати курс

Вам може сподобатись
Click to order
Cart
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон